Obec Biskoupky
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky Formuláře
Doporučujeme: Stěhováni OÚ Historie Krajinné prvky Pojihlaví Rezervace Život V.N. Dílo V.N. Král a vosa
Ostatní: GIS RSS kanál WAP verze e-Rádce REGiONY Srážky Mapa webu Nezval SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Volby
Projekty
Ostatní
obr PLÁNY
Územní plán
Povodňový plán
Kanalizace
Vodovod
Plyn
Pasporty
obr OKOLÍ
Řeka Jihlava
Templštýn
Rezervace
Fotografie
obr V.NEZVAL
Život
Dílo
Ostatní
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Kronika
Arch. fota
obr KNIHOVNA
Informace
Nové knihy
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
obr AKCE
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr AKTUALITY
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr HLÁŠENÍ
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Vysočina
Diecéze

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady

Nespočet hradů při jediné procházce. Bystřický park miniatur vás nadchne
Máte-li rádi historii, zcela jistě byste neměli vynechat Park miniatur v Bystřici nad Pernštejnem. Najdete v něm řadu významných staveb jako třeba Pernštejn, Kunštát, klášter Porta Coeli či Lomnici. Ale pozor, nejsou zde v podobě, ve které byste je našli dnes. I mnohé zříceniny uvidíte v Bystřici tak, jak vypadaly v době největšího rozkvětu. Pokud jste zvědaví, jaké poklady v bystřickém parku objevíte, nahlédněte do naší galerie. Za fotografie děkujeme Romaně Dubčekové. I když je její galerie opravdu zevrubná, stejně je nejlepší vydat se objevovat tato umělecká díla Zdeňka Brachtla naživo. 
Třebíčský deník - Zprávy

FOTO: Policie z Vysočiny pátrá po dvou nezletilých dívkách
Kriminalisté z Vysočiny se obracejí na občany s naléhavou žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešovaných nezletilých dívkách.
Třebíčský deník - Zprávy

Bitka na Vysočině: dostal pěstí a přišel o zrak. Podívejte se na brutální video
/VIDEO/ Lidi, neperte se, varuje jihlavský státní zástupce Ivo Novák. I zdánlivě neškodná rána pěstí, podle jeho zkušeností, končí tragicky.
Třebíčský deník - Zprávy

Ohromný úspěch. Mažoretky z Třebíče získaly na Mistrovství světa čtyři tituly
Uplynulý víkend se třebíčské mažoretky zúčastnily Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v chorvatském Zagrebu.
Třebíčský deník - Zprávy

Sezona václavek na Vysočině začíná: na guláš, do octa i jako lék
/RECEPT/ Už rostou. Václavky jsou oblíbené houby, které se dají sbírat někdy už koncem srpna, ale častěji od září do prosince. Hodí se do gulášů i houbových aspiků. Jsou ale mírně jedovaté. Jen smažené či grilované, mohou způsobit zvracení nebo průjem. „Vynikající jsou v guláši nebo naložené v sladkokyselém nálevu,“ upozornil mykolog a známý fotograf hub Jaroslav Malý.
Třebíčský deník - Zprávy

Vodík na scéně. Firmy hledají náhradu za fosilie a Evropu protnou „vodíkovody“
Kvůli energetické krizi upínají mnozí svou pozornost na vodík. Tento prvek, který tvoří převážnou část hmoty ve vesmíru, by mohl v budoucnu nahradit fosilní paliva v energetice. Počítá s ním Evropská unie a naději do něj vkládají třeba energeticky náročné provozy v České republice.
Třebíčský deník - Zprávy

VIDEO: Bedla jako talíř: brodské muzeum je plné hub. Podívejte, jak láká do lesa
Jak vypadá pošvatka, pavučinec, plešák nebo vatovec. Na to dá odpověď třídenní výstava hub v havlíčkobrodském muzeu. Výstavu pořádá každý podzim muzeum a brodský spolek mykologů. K vidění jsou stovky hub, jedlých i nejedlých. Dopoledne je návštěvníkům k dispozici houbařská poradna.
Třebíčský deník - Zprávy

Tragédie na železnici v Třebíči, muž zemřel po srážce s vlakem
Tragickým neštěstím skončil střet muže s vlakem poblíž třebíčské ulice Pražská. Muž srážku nepřežil. K nehodě došlo v neděli po desáté hodině večer.
Třebíčský deník - Zprávy

VIDEO: Youtuber se chlubí agresivní jízdou, má jít o závodníka z Vysočiny
Na českých silnicích a dálnicích jezdí rychle a agresivně. Ohrožuje ostatní řidiče a na sociálních sítích za to sbírá tisíce lajků a miliony zhlédnutí. Tolik krátký popis youtubera, kterému se věnoval publicistický týdeník České televize s názvem 168 hodin.
Třebíčský deník - Zprávy

Silničáři pokračují s opravami silnic, zprovozní část přivaděče z D1 k Jihlavě
S devíti opravami silnic první třídy se setkají řidiči, kteří jezdí po Vysočině. V následujících dnech k tomu přibudou další dvě rekonstrukce.
Třebíčský deník - Zprávy

Herectví ke mně patří stejně jako hudba, říká frontman skupiny Vltava Nebřenský
Skupina Vltava má novou desku. A je to setsakramentsky dobrá deska! Jmenuje se Spass muss immer sein, ale stejně jako v životě to zase až takový špás není. Zpěvák a kytarista Robert Nebřenský (58) se nebojí jít do hloubky, odhalit své city, nahlédnout do temných zákoutí.
Třebíčský deník - Zprávy

Pivo v tuplácích, usměvavé dívky v krojích a kapela. To vše nabídl Oktoberfest
/FOTO/ Čtvrtý ročník Oktoberfestu plný hudby, zábavy a krojů se uskutečnil v sobotu sedmnáctého září ve sportovním areálu Vzákoutí v Hartvíkovicích. Za krásné fotografie a možnost zveřejnění děkujeme Jaromíru Zezulovi.
Třebíčský deník - Zprávy

Zelená úsporám light pomůže při zateplení: Kdo může žádat, jaké jsou podmínky
Ministerstvo životního prostředí chystá dotační program pro domácnosti, které jsou ohrožené chudobou. Jmenovat se bude Nová zelená úsporám light. Deník přináší odpovědi na otázky, které se programu týkají.
Třebíčský deník - Zprávy

V Třebíči někdo ukradl karavan. Škoda je 180 tisíc korun
V Třebíči se kradlo. Policisté informují, že se ztratil karavan i vybavení nebytových prostor.
Třebíčský deník - Zprávy

Koníček pro puntičkáře. Rozeznáte modely bagrů a kamionů od skutečných kolosů?
/FOTO/ Když se spojí milovníci RC (radiově řízených) modelů, vznikne z toho opravdu zábavná i poučná podívaná. V září přijeli nadšenci z různých klubů napříč republikou do Jihlavy, aby ukázali, jak se mohou rodiče i s dětmi krásně pobavit. Lidem ukazují věrné zmenšené kopie kamionů, traktorů, bagrů, techniky Integrovaného záchranného systému a další parádičky, které jsou řízené rádiem. Za fotografie děkujeme Radimu Minářovi a Jaroslavu Letnickému.
Třebíčský deník - Zprávy

Tip na koncert: Ondřej Ruml vystoupí v třebíčském Národním domě
Jedna z nejvýraznějších osobností tuzemské pěvecké scény Ondřej Ruml přijede do Národního domu v Třebíči v pondělí 3. října s recitálem „Písně, šansony a další harampádí“, který volně navazuje na spolupráci s textařem Michalem Horáčkem. Začátek koncertu je v sedm hodin večer.
Třebíčský deník - Zprávy

Výsledky voleb: v Jaroměřicích nad Rokytnou uspěl bývalý starosta Soukup
Vítězem voleb v Jaroměřicích nad Rokytnou se stal bývalý starosta města Jaroslav Soukup spolu s ČSSD. Strana získala sedm zastupitelů díky 30,40 procentům.
Třebíčský deník - Zprávy

Topná sezona je tu: Čistý kotel může ušetřit až třicet procent nákladů
Ručička teploměru v posledních dnech klesá, a to i doma. Nicméně kvůli vysokým cenám energie nejedna domácnost oddaluje rozhodnutí, kdy pod kotlem zapálit, aby na topení ušetřila. Řadu nápadů přináší třeba interaktivní web Šetřím.cz. Jenže ušetřit lze i servisem topné soustavy a odborníci potvrzují, že si to lidé začali uvědomovat. Servisní technici teď mají napilno.
Třebíčský deník - Zprávy

Válek navrhuje snížení minimálních teplot v práci. Někde až na 16 stupňů
Ministerstvo zdravotnictví navrhuje v reakci na energetickou krizi snížení minimálních povolených teplot v pracovním prostředí. Návrh změny nařízení o ochraně zdraví při práci v pondělí projedná vláda. Například pro řidiče, pracovníky montážních linek nebo pokladní by měla teplota klesnout ze současných 18 na 16 stupňů Celsia. V šatnách by měla klesnout z 20 na 18 stupňů, v umývárnách z 22 na 19 stupňů, ve sprchách z 25 na 19 stupňů a na záchodech z 18 na 15 stupňů.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíčská nemocnice potřebuje přístroj za tři miliony. Město věnuje milion
To zařízení je velké asi jako stolní počítač. Stojí ale více než tři miliony korun. A nyní moc pomůže pacientům třebíčské nemocnice. Ta požádala město Třebíč, zda by jí s nákupem přístroje s názvem optická koherentní tomografie (OCT) mohlo pomoct. „OCT představuje jednu z nejmodernějších a vysoce přínosných vyšetřovacích zobrazovacích metod pro detailní vyšetření zadních a předních struktur oka. Sem patří třeba sítnice, optický nerv či rohovka. Přístroj má velmi vysoké rozlišení obrazu a při jeho používání nedochází k žádnému kontaktu s okem,“ popsala mluvčí nemocnice Jitka Mácová.
Třebíčský deník - Zprávy

Nebe nad hlavou a město pod sebou. Tyhle pohledy na Třebíč neomrzí
Už jste se kochali z třebíčské rozhledny na Kostelíčku, která vznikla ze starého vodojemu? Pokud ne, určitě se tam běžte podívat. Třeba vás více nalákají fotografie v galerii. Za tip na výlet děkujeme Zuzaně Musilové.
Třebíčský deník - Zprávy

Vyšší nájmy i energie. Maturantům se prodražují plesy o desítky tisíc
Bývá to první velká prověrka finanční gramotnosti, organizačních schopností a pracovního nasazení. Tento rok mají ale středoškoláci, kteří připravují své maturitní plesy, situaci o dost složitější. Rozpočty, které roky střádají, jsou napjaté k prasknutí. Čelí zvyšujícím se nájmům i nedostatku sponzorů.
Třebíčský deník - Zprávy

Sokol láká na cvičení. Od pondělí sledujete videa na webu Deníku a přidejte se
Sokol v pohybu je tradiční týden akcí v sokolských jednotách, které veřejnosti ve všech částech republiky představují celou šíři sportovních, pohybových, kulturních i společenských aktivit Sokola. Na webu Deníku najdete videoseriál jednoduchých cvičení.
Třebíčský deník - Zprávy

Hadí muž se protáhl mřížemi jihlavské cely, teď ho čekají další roky vězení
Michal Šály je pozoruhodná postava jihlavského podsvětí. Jako jedinému se mu podařilo utéct ze zamřížované policejní cely v Jihlavě. Jednoduše se protáhl mezi mřížemi. Od té doby mu nikdo jinak neřekne než hadí muž. Výkon jako z cirkusu ho ale přišel dost draho, protože nakonec za mřížemi skončil na několik let. Na útěku se ještě popral s policistou, který ho pronásledoval. Dopaden byl o několik hodin později.
Třebíčský deník - Zprávy

Pozor na dodavatele energií. Zkoušejí měnit smlouvy a zdražit
Máte se svým dodavatelem energií uzavřenou smlouvu na fixní cenu, a dodavatelská firma se jí nyní snaží jednostranně změnit? Dejte si pozor, abyste kvůli tomu zbytečně nepřišli o spoustu peněz. Před zbrklým přistoupením na navrhované změny, které mohou být pro spotřebitele nevýhodné, varují Energetický regulační úřad (ERÚ) i spotřebitelské organizace. Se změnou režimu ceny totiž musíte souhlasit, jen pokud je tato varianta uvedena ve vaší smlouvě.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Biskoupky

Biskoupky 40, 664 91
telefon: 546 435 041, 724 185 911
email: obec@biskoupky.cz
podatelna: podatelna@biskoupky.cz
datová schránka: c96asze

Úřední hodiny:
Po 17:00-19:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
HLÁŠENÍ 26.09.2022..
Zápis o výsledku voleb do..
Výsledky voleb do zastupi..
Seznam nedostatečně zapsa..
JE Dukovany-příjezd první..
Rozpočtové opatření č. 4 ..
Obec - záměr č. 3 2022..
Recovera- sběr a odvoz ne..
JE Dukovany - Den otevřen..
HLÁŠENÍ 12.09.2022..
Oznámení o době a místu k..
SVČ - nabídka kurzů, den ..
HLÁŠENÍ 05.09.2022..
Pozvánka na veřejné zased..
Oznámení o svolání prvníh..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
JE Dukovany-příjezd první..
Recovera- sběr a odvoz ne..
JE Dukovany - Den otevřen..
SVČ - nabídka kurzů, den ..
JE Dukovany - Specální no..
K výročí okupace 1968..
eg-d-oznámení o přerušení..
Rekonstrukce ulice "..
Divadelní kroužek při SDH..
Pozvánka -Třebíčská celta..
JE Dukovany - výměna roto..
MV - včasné vyřízení osob..
eg.d - zrušení oznámení o..
Informace Českého telekom..
eg.d - Oznámení o přeruše..
obr HLÁŠENÍ (NEJNOVĚJŠÍ):
HLÁŠENÍ 26.09.2022..
HLÁŠENÍ 12.09.2022..
HLÁŠENÍ 05.09.2022..
HLÁŠENÍ 29.08.2022..
HLÁŠENÍ 08.08.2022..
HLÁŠENÍ 25.07.2022..
HLÁŠENÍ 19.07.2022..
HLÁŠENÍ 07.07.2022..
HLÁŠENÍ 27.06.2022..
HLÁŠENÍ 20.06.2022..
HLÁŠENÍ 30.05.2022..
HLÁŠENÍ 18.05.2022..
HLÁŠENÍ 16.05.2022..
HLÁŠENÍ 09.05.2022..
HLÁŠENÍ 02.05.2022..
obr ANKETA:
Jaké místo v obci se vám líbí nejvíce?

Biskoupské kopce
Počet hlasů: 6380
Údolí řeky Jihlavy
Počet hlasů: 5144
Čarodějnický dvůr
Počet hlasů: 7108
Škola V. Nezvala
Počet hlasů: 5198
Zřícenina hradu Templštýn
Počet hlasů: 5409

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Dětský den Nová Ves
obr V sobotu 1.6.2013 pořádá Nová Ves v 10:00 hod. dětský den. Bude zde skákací hrad, soutěže, zemědělská technika, koňský povoz, jízda na traktoru a další atrakce. Pořadatelé srdečně zvou...
obr Odkazy
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Obec Senorady
Město Oslavany
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

obr ODKAZY

cez

cez

obr GIS BISKOUPKY

gis

©2008-2022 Obec Biskoupky. Publikační systém a webdesign ©2008-2022 Miroslav Patočka