Obec Biskoupky
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky Formuláře
Doporučujeme: Stěhováni OÚ Historie Krajinné prvky Pojihlaví Rezervace Život V.N. Dílo V.N. Král a vosa
Ostatní: GIS RSS kanál WAP verze e-Rádce REGiONY Srážky Mapa webu Nezval SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Volby
Projekty
Ostatní
obr PLÁNY
Územní plán
Povodňový plán
Kanalizace
Vodovod
Plyn
Pasporty
obr OKOLÍ
Řeka Jihlava
Templštýn
Rezervace
Fotografie
obr V.NEZVAL
Život
Dílo
Ostatní
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Kronika
Arch. fota
obr KNIHOVNA
Informace
Nové knihy
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
obr AKCE
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr AKTUALITY
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr HLÁŠENÍ
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Vysočina
Diecéze

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady

Adrenalin a rychlost: závodník Holán předvede Vysočině na plátně plnou šestku
Ve chvíli, kdy jsem sedl na motorku, která jela téměř 300 kilometrů v hodině, se mi změnil svět. Touha zažívat rychlost byla pro mě byla tak silná, že jsem si už život bez motorky nedokázal představit, vzpomíná na své začátky čtyřiačtyřicetiletý motocyklový závodník ze Žďáru nad Sázavou Kamil Holán. Posledních šest let jeho závodní kariéry dokumentuje film Plná 6, který promítne poprvé kino Vysočina ve Žďáře v pátek 27. května.
Třebíčský deník - Zprávy

Komplikace na silnici: mezi Vladislaví a Náměští si řidiči počkají na semaforech
/MAPA/ Na silnici I/23 mezi Vladislaví a Náměští nad Oslavou se od pondělí 30. května budou muset řidiči obrnit trpělivostí. „V případě příznivého počasí zde zahájíme opravu povrchu dvoukilometrového úseku za obcí ve směru na Náměšť nad Oslavou,“ informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martin Buček.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíčané si nechali vyšetřit znaménka: lékaři tak odhalili nádorová onemocnění
Díky preventivní akci odhalila třebíčská nemocnice tento týden pět zhoubných nádorů. V rámci Evropského dne melanomu vyzvala lidi, aby si nechali vyšetřit mateřská znaménka.
Třebíčský deník - Zprávy

Dovážet, či těžit? Kvalitní místo pro těžbu štěrkopísku je na Jihlavsku
U Kozlova na Jihlavsku je podle geologa ideální místo k těžbě štěrkopísku. Někteří by těžbu uvítali. Schválení takové věci si zřejmě vyžádá veřejnou debatu a delší čas.
Třebíčský deník - Zprávy

Vůně motorů. Víkend na Vysočině bude patřit veteránům
Poslední květnový víkend na Vysočině nabídne bohatou nabídku tipů, kam vyrazit. Sraz veteránů se uskuteční v Havlíčkově Brodě, Koněšíně, Přísece u Brtnice a Vyskytné u Pelhřimova. V Krucemburku bude veselo, koná se tu tradiční pouť. Otevřou soukromé zahrady rodiny Kinských v zámeckém areálu ve Žďáře nad Sázavou. Městské historické slavnosti ožijí v Žirovnici a v Třebíči se uskuteční již druhý ročník festivalu vážné hudby Svátky hudby s Václavem Hudečkem.
Třebíčský deník - Zprávy

V Chlístově řádil zloděj: vloupal se do domu a ukradl šperky za téměř 20 tisíc
Policie pátrá po zloději, který se vloupal do rodinného domu v Chlístově na Třebíčsku. Ukradl v něm finanční hotovost a šperky.
Třebíčský deník - Zprávy

Nový brněnský biskup: Vojtěcha Cikrleho nahradí Pavel Konzbul
/FOTO/ Novým diecézním biskupem brněnským jmenoval ve čtvrtek v poledne papež František dosavadního pomocného biskupa Pavla Konzbula. Stane se tak již čtrnáctým diecézním biskupem v pořadí. Doposud působil také jako titulární biskup litomyšlský a generální vikář brněnské diecéze. „Že se stanu biskupem jsem nevěděl, ale z logiky věci se to nabízelo. Není to velké překvapení. S jistotou jsem to věděl ale až v pondělí,“ reagoval Konzbul.
Třebíčský deník - Zprávy

Pozor na ni! Nejnebezpečnější místem na Třebíčsku je odbočka na Hostákov
/VIDEO, INTERAKTIVNÍ MAPA/ Auto chce odbočit doleva, ale proti němu jede kolona. Navíc rychle. Úsek je rovný, svádí k tomu, aby řidič přidal plyn. Není tu ale odbočovací pruh, a tak se za odbočujícím autem tvoří dlouhá řada. Odbočka na Hostákov na silnici mezi Třebíčí a Vladislaví je občas jen pro silné nervy.
Třebíčský deník - Zprávy

Předzahrádky dají v Třebíči před podniky později. Musí dodržet určená pravidla
S blížícím se létem byli zvyklí majitelé kaváren v Třebíči vytáhnout předzahrádky, aby lidé mohli sedět venku. Letos poprvé se musí řídit manuálem, na kterém trvá město. Cílem je zlepšení venkovního prostoru. Přesto kvůli tomu mají někteří majitelé naopak vrásky na čele.
Třebíčský deník - Zprávy

Ve Velkém Meziříčí chtějí zmodernizovat knihovnu. Víme proč a jak
/FOTO/ Nejen rozsáhlé renovace, ale také přístavby se má dočkat městská knihovna ve Velkém Meziříčí na Žďársku. V nové vizi má knihovna získat víceúčelový sál, reprezentativní vstup do budovy, větší výpůjční prostory pro děti i dospělé či zajímavější divadelní scénu.
Třebíčský deník - Zprávy

Pozor na nebezpečné nehody: Toto jsou místa, kde Češi nejčastěji bourají
Ke srážkám dochází nejčastěji na výpadovkách z velkých měst. Mezi příčinami vede nepřiměřená rychlost a nevěnování se řízení.
Třebíčský deník - Zprávy

Handicapovaný umělec z Třebíče má upravené auto. Přispěly mu stovky dárců
/VIDEO/ Michal Kalenda navzdory svému postižení maluje krásné obrazy. Modeluje také z keramiky. Aby mohl výrobky prodávat, potřeboval speciální auto. Nyní už s ním díky pomoci mnoha lidí jezdí.
Třebíčský deník - Zprávy

Nové sanitky pojedou až 190 za hodinu. Vysočinou jich bude svištět osm
/FOTO/ Záchranáři budou na Vysočině k výjezdům používat osm nových moderních sanitek. Brzy nahradí starší vozy na výjezdových základnách ve všech pěti oblastech kraje. „Jedná se o vozy značky Volkswagen Transporter 4motion, označení T6.1, se vznětovými motory o výkonu 150 kW, díky kterým mohou dosáhnout rychlosti až 189 kilometrů za hodinu,“ popsal základní technické parametry vedoucí dopravy Martin Václavek.
Třebíčský deník - Zprávy

Covid z nemocnic Vysočiny zmizel, specializovanou péči už nikdo nepotřebuje
Nemocnice zřizované Krajem Vysočina evidují již jen několik hospitalizovaných kvůli covidu. Specializovanou péči nepotřebuje vůbec nikdo.
Třebíčský deník - Zprávy

Ochranáři z Vysočiny mapují hnízda kavek, jedna odlétla až do Polska
Ve Žďáře nad Sázavou napočítali ochranáři zatím přibližně padesát mláďat kavek, které okroužkovali.
Třebíčský deník - Zprávy

Číměř otevřela les dětem a vyhrála 75 tisíc. Použijí se na obecní oslavu
Dvousethlavá Číměř na Třebíčsku zvítězila v soutěži „Náš evropský projekt“. Ten na území České republiky vyhlašuje Evropská komise. Obce do ní mohou nominovat své projekty, na něž získaly podporu z evropských fondů.
Třebíčský deník - Zprávy

Muž ze Žďárska vyhrožoval exministrovi Vojtěchovi, soud mu dal pokutu
Ivo Osovský ze Žďárska loni v polovině srpna na sociální síti vyzval k pátrání po bydlišti a osobě tehdejšího ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který měl být podle něj vinen z pošlapání práv a svobod lidí, selektování občanů, spolčení proti právnímu řádu, poškozování dětí, jak po zdravotní, tak i po psychické stránce. Podle názoru Osovského je potřeba takového člověka nutné najít a po zásluze potrestat.
Třebíčský deník - Zprávy

Mám pocit, že se dost blížíme k soudružskému uvažování, říká autor románu Opona
Ondřej Hübl se živí vymýšlením reklam. Za sebou už má ale i povídkovou knihu Hod mrtvou labutí nebo scénář k seriálu Zkáza Dejvického divadla. Ve svém novém románu Opona dopřál hlavnímu hrdinovi Josefovi a jeho rodině výlet do komunistických padesátých let. „Já bych takovou dovolenou klidně absolvoval, kdybych měl jistotu, že se vrátím zpátky, což můj hlavní hrdina nemá. Na místě zjišťuje, že to není tak jednoduché, respektive že je to past,“ říká.
Třebíčský deník - Zprávy

Hlavou vyděračského gangu měl být advokát z Jihlavy
Kam se poděly miliony korun, o které oběti přišly? Mají důvod bát se o svou budoucnost i další lidé z advokátního prostředí? Hlavou vyděračského gangu z Jihlavy, který podle policie připravil několik lidí o miliony korun, byl totiž podle detektivů z centrály zabývající se organizovaným zločinem šéf jihlavské advokátní kanceláře Jan H.
Třebíčský deník - Zprávy

Památkáři vrací úder: Třebíč vysadila víc stromů, než měla. Přijde o dotaci
/FOTO/ Vysadili jste moc stromů, tak nedostanete tři čtvrtě milionu korun. To vzkázalo ministerstvo kultury třebíčské radnici. Spor se vede o zeleň na revitalizovaném Karlově náměstí. Sem Třebíč navzdory památkářům a schválenému plánu nasázela deset stromů navíc. Národní památkový ústav Telč na to upozornil ministerstvo a to nyní Třebíč „potrestá“ tím, že jí neposkytne příspěvek na údržbu a opravu památek. 
Třebíčský deník - Zprávy

Úkol pro přibyslavické žáky zněl jasně: zachytit Kubiše a Gabčíka v akci
/VIDEO/ Děti ze Základní školy Přibyslavice teď už budou určitě vědět, kdo byl Jan Kubiš, Josef Gabčík, ale i další výsadkáři. Většina z nich se totiž zapojila do výtvarné soutěže o československých parašutistech z druhé světové války. Tu vyhlásili bývalí vojenští výsadkáři sdružení ve spolku Muži plukovníka Moravce, kteří dnes do Přibyslavic přijeli předat diplomy za nejlepší práce.
Třebíčský deník - Zprávy

Svět zkázy pod širým nebem. Letní Shakespearovské slavnosti lákají na Macbetha
Hned čtyři novinky připravují pro nadcházející sezonu Letní shakespearovské slavnosti, které se odehrají od 28. června do 2. září na tradičních místech v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Tou hlavní je očekávaná premiéra inscenace Macbeth v hlavní roli s Markem Němcem, jeho choť si zahraje Lenka Krobotová. V možná nejtemnějším příběhu z pera Williama Shakespeara se můžeme těšit i na Davida Matáska, Kláru Issovou, Václava Vašáka, Tomáše Měcháčka nebo Karla Zimu.
Třebíčský deník - Zprávy

Na Vysočině sčítají bezdomovce, před třemi lety jich bylo tisíc
Na Vysočině sčítají bezdomovce. Data budou známa v červenci.
Třebíčský deník - Zprávy

Propadla se vozovka: úsek od Trnavy k Rudíkovu je podle řidičů katastrofa
/FOTO, VIDEO/ Auta zde běžně jezdí pomalu. Minulý týden musela zvolnit ještě více a najíždět do protisměru. Na silnici druhé třídy spojující Třebíč s Velkým Meziříčím se nedaleko křižovatky na Nárameč propadla vozovka. Doprava tu proto byla svedená do jednoho pruhu.
Třebíčský deník - Zprávy

Třeštice si užívá vítězství: podívejte se, jak se žije ve Vesnici roku
Sobotní odpoledne tráví starosta obce Martin Kodys prací na zahradě. „Všichni jsme dneska na zahradách, minulé týdny jsme se připravovali na Vesnici roku a práce doma stála,“ usměje se a dodává: „Ale není to tak, že bychom tady měli naklizeno jen kvůli soutěži, o obec se staráme celoročně.“
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Biskoupky

Biskoupky 40, 664 91
telefon: 546 435 041, 724 185 911
email: obec@biskoupky.cz
podatelna: podatelna@biskoupky.cz
datová schránka: c96asze

Úřední hodiny:
Po 17:00-19:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
SVaK-návrh závěrečného úč..
HLÁŠENÍ 18.05.2022..
HLÁŠENÍ 16.05.2022..
Pozvánka na veřejné zased..
Rozpočtové opatření č. 2 ..
HLÁŠENÍ 09.05.2022..
Mikroregion - akce květen..
HLÁŠENÍ 02.05.2022..
Návrh závěrečného účtu o..
SVČ - akce květen 2022..
SVaK - Porovnání všech p..
HLÁŠENÍ 25.04.2022..
Finanční úřad - veřejná v..
HLÁŠENÍ 19.04.2022..
Rozpočtové opatření č. 1 ..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
Mikroregion - akce květen..
SVČ - akce květen 2022..
Muzeum rekordů Pelhřimov ..
Mikroregion - akce březen..
KIS Oslavany - nabídka mu..
Ostatky v Biskoupkách 202..
SVČ-akce březen 2022..
Veselá trojka Pavla Kršky..
Mikroregion - akce únor 2..
Kurz latinsko-amerických ..
SVČ - nabídka kurzů..
Mikroregion - pomoc senio..
eg.d - upozornrění vlastn..
Rozsvěcování vánočního st..
Mikroregion Ivančicko - a..
obr HLÁŠENÍ (NEJNOVĚJŠÍ):
HLÁŠENÍ 18.05.2022..
HLÁŠENÍ 16.05.2022..
HLÁŠENÍ 09.05.2022..
HLÁŠENÍ 02.05.2022..
HLÁŠENÍ 25.04.2022..
HLÁŠENÍ 19.04.2022..
HLÁŠENÍ 11.04.2022..
HLÁŠENÍ 04.04.2022..
HLÁŠENÍ 28.03.2022..
HLÁŠENÍ 22.03.2022..
HLÁŠENÍ 14.03.2022..
HLÁŠENÍ 07.03.2022..
HLÁŠENÍ 28.02.2022..
HLÁŠENÍ 21.02.2022..
HLÁŠENÍ 07.02.2022..
obr ANKETA:
Jaké místo v obci se vám líbí nejvíce?

Biskoupské kopce
Počet hlasů: 5421
Údolí řeky Jihlavy
Počet hlasů: 4236
Čarodějnický dvůr
Počet hlasů: 6162
Škola V. Nezvala
Počet hlasů: 4301
Zřícenina hradu Templštýn
Počet hlasů: 4393

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Dětský den Nová Ves
obr V sobotu 1.6.2013 pořádá Nová Ves v 10:00 hod. dětský den. Bude zde skákací hrad, soutěže, zemědělská technika, koňský povoz, jízda na traktoru a další atrakce. Pořadatelé srdečně zvou...
obr Odkazy
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Obec Senorady
Město Oslavany
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

obr ODKAZY

cez

cez

obr GIS BISKOUPKY

gis

©2008-2022 Obec Biskoupky. Publikační systém a webdesign ©2008-2022 Miroslav Patočka