Obec Biskoupky
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky Formuláře
Doporučujeme: Stěhováni OÚ Historie Krajinné prvky Pojihlaví Rezervace Život V.N. Dílo V.N. Král a vosa
Ostatní: GIS RSS kanál WAP verze e-Rádce REGiONY Srážky Mapa webu Nezval SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Volby
Projekty
Ostatní
obr PLÁNY
Územní plán
Povodňový plán
Kanalizace
Vodovod
Plyn
Pasporty
obr OKOLÍ
Řeka Jihlava
Templštýn
Rezervace
Fotografie
obr V.NEZVAL
Život
Dílo
Ostatní
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Kronika
Arch. fota
obr KNIHOVNA
Informace
Nové knihy
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
obr AKCE
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
obr AKTUALITY
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
obr HLÁŠENÍ
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Vysočina
Diecéze

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady

Mistři z Vysočiny získali cenu: jeden umí vázat knihy, druhý restaurovat nábytek
/FOTO/ Prestižní cenu získali dva mistři řemeslníci z Vysočiny. Jeden umí dokonale vázat knihy, druhý restaurovat dřevěný nábytek. A své zkušenosti předávají mladým. Knihař Jaroslav Těsnohlídek z Havlíčkova Brodu a truhlář Josef Filip z Velkého Meziříčí jsou od nynějška nositeli titulu “Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina.”
Třebíčský deník - Zprávy

Bodyguardi, andělé, premiéři. Slavné filmy bodují na českých divadelních prknech
Hynek Čermák jako Kevin Costner z Osobního strážce, David Kraus čili inženýr v Kouři a britský premiér s tváří Karla Heřmánka. Slavné filmy a série ovládly některá divadelní jeviště. Proč tolik táhnou?
Třebíčský deník - Zprávy

Korunku krásy už rosnička z Novy má. Teď Miss Šimková z Vysočiny čeká miminko
/FOTO, VIDEO/ Necelou hodinu před vysíláním a navíc na Halloween se dozvěděla moderátorka Simona Šimková, že je těhotná. Na začátku pátého měsíce pak tuto radostnou novinku oznámila veřejnosti. Nyní už se těší na návrat do srdce Vysočiny, kde zahájí novou životní etapu.
Třebíčský deník - Zprávy

Měli znásilnit dívku v poli nedaleko Dalešické přehrady, hrozí jim až 12 let
Mají mít na svědomí znásilnění mentálně retardované dívky v kukuřičném poli v turistické lokalitě kolem Dalešické přehrady. Státní zástupce proto podal ke Krajskému soudu v Brně obžalobu na dva dělníky z jihu Moravy. Jednoho z mužů už v minulosti za znásilnění soud potrestal. Nyní hrozí za stejný čin oběma mužům pět až dvanáct let vězení. „Stíhaní jsou na svobodě,“ informoval o posunu ve vyšetřování žalobce Jan Fichtner z jihlavské pobočky Krajského státního zastupitelství v Brně.
Třebíčský deník - Zprávy

Republikový unikát: banka na Vysočině shromažďuje geny brambor, jsou jich tisíce
/FOTO, VIDEO/ Naši předkové je jedli, na českých polích se s nimi už nesetkáme. I takové skvosty shromažďuje genová banka, kterou jako jediný v České republice disponuje Výzkumný ústav bramborářský v Havlíčkově Brodě (VÚB). Má v zásobě přes dva tisíce vzorků od víc než tisícovky odrůd brambor. 
Třebíčský deník - Zprávy

Viděli jste Tomáše Doležala? Policisté pátrají po pohřešovaném muži u Jevišovic
Od pondělního odpoledne zatím bezvýsledně pátrají desítky policistů po pohřešovaném třiatřicetiletém muži u Jevišovic na Znojemsku.
Třebíčský deník - Zprávy

Koblížky, kořalka a veselí. Příložany ožily masopustním průvodem a posezením
Masopustní průvod v režii dobrovolných hasičů mají za sebou také Příložany, místní část Jaroměřic nad Rokytnou. V sobotu 4. února prošel průvod celou dědinou. Zhruba čtyřicet masek se v jednu hodinu odpoledne vydalo od bývalé školy za doprovodu živé hudby a velkého zájmu místních obejít celou ves. Děkujeme za fotky Zbyňku Hobzovi.
Třebíčský deník - Zprávy

Karas obecný je na pokraji vyhynutí. Na Třebíčsku ho mají v plánu zachránit
Karas obecný býval nejběžnější rybou tůní a návesních rybníků. Dnes je na pokraji vyhynutí. Ryba přišla o své původní přirozené biotopy, navíc ji vytlačuje silně invazní karas stříbřitý. Na Vysočině nyní vznikl plán, jak nepříznivý vývoj zvrátit.
Třebíčský deník - Zprávy

Z kamionu na Vysočině se odlomil kus ledu. Podívejte, jak zničil auto za sebou
Kus ledu zničil osobní auto a zranil posádku u Čížkova na Pelhřimovsku. Odpadl z nákladního auta, jedoucího po silnici I/19 mezi Čížkovem a Starým Pelhřimovem. Nehoda se stala v pondělí kolem 13. hodiny.
Třebíčský deník - Zprávy

Na výstavišti v Brně vyroste obří šmoulí vesnice. Podívejte se, jak bude vypadat
Šmoulové na každém kroku. Navíc v nadživotní velikosti. Nefalšovaná obří šmoulí vesnice, dle předlohy slavného komiksového příběhu, který letos slaví pětašedesát let od svého vzniku, vyroste v areálu brněnského výstaviště.
Třebíčský deník - Zprávy

FOTO: Kuchař z hospody na Vysočině měl v práci skončit s natrženou slezinou
Hádka mezi kuchařem a provozovateli obecní restaurace v Želivi u Humpolce nedopadla dobře ani pro jednu stranu. Kuchař Luboš Štěpánek skončil na pár dní v nemocnici s vážným zraněním, bratr provozovatelky Radek Juřena před soudem. Podle obžaloby kuchaře Štěpánka Juřena napadl v bytě vedle restaurace a způsobil mu natržení sleziny a vnitřní krvácení. Za to muži hrozil trest za těžkou újmu na zdraví. Soud Juřenu zprostil obvinění, rozsudek však není pravomocný.
Třebíčský deník - Zprávy

V třebíčské Družstevní ulici praskla přípojka k hydrantu, silnici pokryl led
/FOTO, VIDEO/ Zajímavý obrázek se naskytl lidem v třebíčské Družstevní ulici. U zdejšího osmipatrového domu tam z neděle na pondělí praskla přípojka k hydrantu. Voda začala vytékat na povrch a část silnice pokryl led. „Kolem pondělní třinácté hodiny by naši technici měli závadu odstranit. Dodávka vody je omezená pouze pro onen osmipatrový dům,“ informoval ředitel třebíčské divize Vodárenské akciové společnosti Jaroslav Hedbávný.
Třebíčský deník - Zprávy

V Okříškách se sešli kvůli situaci před školou: úzká silnice, peklo s parkováním
/FOTO, VIDEO/ Úzká ulice a na ní plno dětí, které kličkují mezi auty. Tak to každé ráno vypadá před mnoha školami po celé republice. Nyní tento problém chtějí vyřešit v Okříškách na Třebíčsku. Tamní základní škola stojí v ulici J. A. Komenského. „Ta ulice je celkem úzká. Často je problém tudy projet autem a pro děti to zde určitě není moc bezpečné. Hlavně při přecházení. Jde skupina dětí, baví se a neuvědomí si, že se mají rozhlédnout. Zkrátka je to tu občas dost chaotické a kolikrát se tu nedá ani nikde zaparkovat,“ zhodnotila situaci mladá maminka Lenka Vacková.
Třebíčský deník - Zprávy

Kontrola vlaků na Vysočině: anonym nahlásil bombu, policie evakuovala cestující
Cestující ve dvou vlacích na Vysočině museli dnes ráno „do bezpečí“. Anonym totiž nahlásil ve vlacích uložení bomby. „Policisté dnes ráno zkontrolovali dva vlaky. Ve stanici v Ostrově nad Oslavou a v Havlíčkově Brodě jsme evakuovali cestující do bezpečného prostoru,“ komentovala situaci policejní mluvčí Dana Čírtková.
Třebíčský deník - Zprávy

Ve Velkém Meziříčí nahradí zastaralou kanalizaci. Za sto milionů
Zastaralou a nevyhovující čističku odpadních vod ve Velkém Meziříčí na Žďársku nahradí nová kanalizace. Ta odlehčí místní části Olše nad Oslavou i nemocnici svaté Zdislavy. Projekt za více než sto milionů korun začnou ve městě budovat ještě letos.
Třebíčský deník - Zprávy

Rej masek. Masopustní veselí roztančilo Čáslavice. Podívejte se do fotogalerie
/FOTO, VIDEO/ Měsíc únor je už tradičně ve znamení masopustu. K němu patří také maškarní průvod za doprovodu živé hudby. Ten vyrazil v sobotu čtvrtého února odpoledne do ulic obce Čáslavice na Třebíčsku. Za krásný příspěvek z masopustu děkujeme Marii Ovčáčkové.
Třebíčský deník - Zprávy

V Indii je rodák z Třebíčska slavný, doma ho téměř nikdo nezná. Bude o něm film
Když spisovatelka a malířka Gabriela Střeláková Kopcová slyší jméno Vincenc Lesný, jen se usměje: „Je mnohem známější v Indii než u nás, ale snad se to nyní aspoň trochu změní,“ říká Střeláková Kopcová, která patří mezi hlavní protagonisty chystaného celovečerního filmu o Vincenci Lesném. Rodákovi z Komárovic na Třebíčsku, prvním a zároveň i nejslavnějším českém odborníkovi na Indii, její jazyk, kulturu a také literaturu.
Třebíčský deník - Zprávy

Praktici na Vysočině stárnou: k nejohroženějším oblastem patří Třebíčsko
/MAPA/ Praktičtí lékaři na Vysočině stárnou. Jejich průměrný věk přesahuje šedesát let. Ty, kteří se chystají do důchodu, nemá v ordinacích kdo nahradit. Některým okresům v kraji tak hrozí dřív či později ztráta základní zdravotní péče. Kraj i pojišťovny se s tím snaží popasovat a lékařům nabízejí benefity. Mladí doktoři se však do menších měst a obcí neženou.
Třebíčský deník - Zprávy

Falešná sbírka na nemocného chlapce: ženy z Chotěboře k soudu nechodí
Vladimíra Konečná a její dcera Barbora Konečná z Chotěboře nechodí k soudu, kde se zodpovídají z toho, že zorganizovaly falešnou sbírku na neexistujícího, onkologicky nemocného chlapce.
Třebíčský deník - Zprávy

Únorové knižní tipy: Zoufalky hledají pana Božského i život za první republiky
Co nabízí čtení na únor? Na své si přijdou milovníci thrillerů, humorné nadsázky, historie či cestování. A v našich tipech jsme nezapomněli ani na děti.
Třebíčský deník - Zprávy

Aktivní obyvatelé Třebíče mohou žádat o půldruhého milionu. Pravidla se ale mění
Jeden milion a šest set tisíc korun. Možná i víc. O tolik mohou Třebíčané žádat město na své projekty. Roky zavedený grantový systém se však od letoška zcela změní. „Nejdůležitější je, že nově budou moci žadatelé o finanční podporu žádat ve třech termínech. Jeden termín je březnový, druhý je květnový a třetí je zářijový,“ uvedl starosta Pavel Pacal.
Třebíčský deník - Zprávy

Meterologové: Mráz ještě sevře Vysočinu, v noci bude zase dvanáct pod nulou
Před silným mrazem stále varují meteorologové. Zasáhne Českomoravskou vrchovinu na Vysočině také v noci na úterý a na středu. Teploty shodně klesnou pod minus dvanáct stupňů. Mrazy potrvají minimálně do středečního dopoledne, pak poleví. Informoval o tom v aktualizované výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Hrozí nebezpečí prochladnutí a omrznutí nechráněných částí těla.
Třebíčský deník - Zprávy

Rizikové přejezdy mají hlídat chytré kamery. Za jízdu na červenou bude pokuta
Piráti silnic už jen tak neuniknou trestu za nebezpečné riskování na železničních přejezdech. V Česku totiž od začátku února dohlíží na přejezd na Frýdecko-Místecku plně automatizované kamerové zařízení, a další mají následovat. Kamery zaznamenávají, zda řidiči respektují blikající výstražná červená světla. V případě porušení zákona záznam systém posílá policistům. Dohled kamer má zlepšit bezpečnost. Loni totiž na přejezdech zemřelo sedmatřicet lidí.
Třebíčský deník - Zprávy

V Jemnici si na basu už nezahrají. Masopustní průvod ji na konci veselí pohřbil
/VIDEO/ Masopustní průvod prošel v sobotu 4. února odpoledne Jemnicí. Masky se sešly před druhou hodnou odpoledne v areálu zámeckého parku a poté se vydaly na obchůzku města. Na závěr účastníci průvodu a přihlížející v areálu parku podle tradice pochovali basu. Za fotografie děkujeme Davidu Chvátalovi z pořádajícího spolku Mladí za rozvoj Jemnice.
Třebíčský deník - Zprávy

Retrohrátky ve žďárském muzeu: s Merkurem i igráčky si pohrají malí i velcí
/FOTO, VIDEO/ Je to spíše pro kluky a tatínky, ale včera si sem sedla dívka a vyrobila funkční klikovou hřídel, usmívá se průvodkyně a aranžérka Kamila Dvořáková v místnosti, které dominuje stůl se stavebnicí Merkur. O výstavu Retrohrádky ve žďárském Regionálním muzeu je značný zájem.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Biskoupky

Biskoupky 40, 664 91
telefon: 546 435 041, 724 185 911
email: obec@biskoupky.cz
podatelna: podatelna@biskoupky.cz
datová schránka: c96asze

Úřední hodiny:
Po 17:00-19:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
Informace o odpadovém hos..
Výroční zpráva o poskytov..
Mě Oslavany - veřejná výz..
Rozpočtové opatření č. 6 ..
Aktuality z JE Dukovany..
Mikroregion - akce únor 2..
SVČ - akce únor 2023..
HLÁŠENÍ 30.01.2023..
Výsledky hlasování II. ko..
Mikroregion - Dotazníkové..
HLÁŠENÍ 16.01.2023..
Výsledky hlasování - volb..
JMK - návrh plánu péče pr..
SVČ - akce leden 2023..
HLÁŠENÍ 09.01.2023..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
Aktuality z JE Dukovany..
Mikroregion - akce únor 2..
SVČ - akce únor 2023..
Mikroregion - Dotazníkové..
SVČ - akce leden 2023..
Mikroregion - akce leden ..
Mikroregion - Plesová sez..
Mikroregion - Přehled akc..
JMK - prostě doma..
Publicita k výsadbě ovocn..
Mikroregion - akce prosin..
SVČ - akce prosinec 2022..
ČEZ - Vánoční tvoření v D..
MVČR - zřízení datových s..
eg.d - upozornění vlasdtn..
obr HLÁŠENÍ (NEJNOVĚJŠÍ):
HLÁŠENÍ 30.01.2023..
HLÁŠENÍ 16.01.2023..
HLÁŠENÍ 09.01.2023..
HLÁŠENÍ 05.01.2023..
HLÁŠENÍ 14.12.2022..
HLÁŠENÍ 30.12.2022..
HLÁŠENÍ 19.12.2022..
HLÁŠENÍ 07.12.2022..
HLÁŠENÍ 05.12.2022..
HLÁŠENÍ 21.11.2022..
HLÁŠENÍ 15.11.2022..
HLÁŠENÍ 14.11.2022..
HLÁŠENÍ 14.11.2022..
HLÁŠENÍ 07.11.2022..
HLÁŠENÍ 31.10.2022..
obr ANKETA:
Jaké místo v obci se vám líbí nejvíce?

Biskoupské kopce
Počet hlasů: 7957
Údolí řeky Jihlavy
Počet hlasů: 6669
Čarodějnický dvůr
Počet hlasů: 8658
Škola V. Nezvala
Počet hlasů: 6713
Zřícenina hradu Templštýn
Počet hlasů: 7081

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Dětský den Nová Ves
obr V sobotu 1.6.2013 pořádá Nová Ves v 10:00 hod. dětský den. Bude zde skákací hrad, soutěže, zemědělská technika, koňský povoz, jízda na traktoru a další atrakce. Pořadatelé srdečně zvou...
obr Odkazy
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Obec Senorady
Město Oslavany
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

obr ODKAZY

cez

cez

obr GIS BISKOUPKY

gis

©2008-2023 Obec Biskoupky. Publikační systém a webdesign ©2008-2023 Miroslav Patočka