Obec Biskoupky
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky Formuláře
Doporučujeme: Stěhováni OÚ Historie Krajinné prvky Pojihlaví Rezervace Život V.N. Dílo V.N. Král a vosa
Ostatní: GIS RSS kanál WAP verze e-Rádce REGiONY Srážky Mapa webu Nezval SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Volby
Projekty
Ostatní
obr PLÁNY
Územní plán
Povodňový plán
Kanalizace
Vodovod
Plyn
Pasporty
obr OKOLÍ
Řeka Jihlava
Templštýn
Rezervace
Fotografie
obr V.NEZVAL
Život
Dílo
Ostatní
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Kronika
Arch. fota
obr KNIHOVNA
Informace
Nové knihy
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
obr AKCE
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr AKTUALITY
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr HLÁŠENÍ
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Vysočina
Diecéze

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady

Respirátor a zamlžená skla? Někteří to řeší čočkami, jiní operací laserem
Někteří se rozhodli dokonce pro operaci laserem. Podle optiků stačí použít speciální sprej
Třebíčský deník - Zprávy

Unikátní podívaná: obyčtovský hřbitov zaujme netradiční sochařskou výzdobou
/VIDEO/ První písemní zmínka o Obyčtově pochází z roku 1341. Obec náležela ke žďárskému klášteru. A se Žďárem se její osudy pojí dodnes. „Pořád se hlásíme ke Žďáru. A děti z Obyčtova tam také jezdí do školy,“ usmál se starosta Obyčtova Karel Straka.
Třebíčský deník - Zprávy

Jedinečný hudební soubor z Hrotovic: poslechněte si, jak hrají na ruční zvonky
/VIDEO/ Základní umělecká škola v Hrotovicích má jedinečný hudební soubor. Tvoří jej studenti oboru Hry na klavír. V rámci své výuky se učí hrát i na ruční zvonky. Když se pak sejdou dohromady, jejich hudba zní jedinečně.
Třebíčský deník - Zprávy

Chtěl konzoli, nemá nic. Muž z Třebíče naletěl internetovému podvodníkovi
Herní konzole, kterou si objednal přes internet, se muž z Třebíče nedočkal. Naletěl totiž podvodníkovi a přišel o pět tisíc korun.
Třebíčský deník - Zprávy

Pozemky za poliklinikou Vltavínská vydraží online, zájemci se musí přihlásit
V lokalitě za poliklinikou Vltavínská je připravených nových dvaačtyřicet parcel určených pro rodinné domy. Původní termín aukce o tyto pozemky muselo město s ohledem na epidemická opatření zrušit. Pokud návrh odsouhlasí zastupitelstvo, mohly by se parcely nově dražit online.
Třebíčský deník - Zprávy

Ředitel ZUŠ: Testování? Je to volba menšího zla, obnovení výuky za to stojí
/ROZHOVOR/ Ticho opět vystřídal život. Téměř po pětiměsíční pauze se znovu otevírají základní umělecké školy. Obnovuje se individuální výuka, kdy je přítomen jeden žák a jeden učitel. Výuka může fungovat za splnění určitých podmínek. 
Třebíčský deník - Zprávy

Zima do května i tunely skrz sníh k domům. Takové byly zimy ve Větrném Jeníkově
Zima je ve Větrném Jeníkově vždy o něco náročnější než ve zbytku kraje a vlastně i republiky. Své o tom ví všichni místní a listování v kronikách to jen potvrzuje.
Třebíčský deník - Zprávy

Jabloně a slivoně. Stezku mezi Starčí a Třebíčí doplnily další stromy
Stezky spojující Stařeč a Třebíč se opět rozrostla. Tentokrát zde dobrovolníci vysázeli jedenáct nových ovocných stromů, šlo hlavně o jabloně a slivoně. Projekt výsadby podpořila Nadace ČEZ.
Třebíčský deník - Zprávy

Památky UNESCO slaví. Patří mezi ně třebíčská židovská čtvrť i bazilika
/FOTOGALERIE PAMÁTEK/ Osmnáctý duben je už tradičně Dnem památek UNESCO. Slaví se od roku 1996. Seznam světového dědictví obohacuje i pět unikátů z Vysočiny. Víte, které to jsou?
Třebíčský deník - Zprávy

Víceúčelové hřiště v Hrotovicích: prostor pro atletiku, ale i tenis nebo házenou
/ROZHOVOR/ Město Hrotovice každoročně pořádá mnoho kulturních akcí. I letos doufají, že se situace zlepší a lidé se konečně dočkají kultury. Město je také blízkým sousedem Jaderné elektrárny v Dukovanech. O tom, jak se daří spolupráce a zda se Hrotovice nějak připravují na možnou dostavbu mluvila starostka Hana Škodová.
Třebíčský deník - Zprávy

VIDEO: V Pavlově se starají o dvě liščátka, traktoristé je našli v balíku slámy
Alexandra Karafiátová, veterinářka záchranné stanice v Pavlově na Havlíčkobrodsku, je teď v podstatě liščí maminkou na plný úvazek. V polovině března totiž přijali dvě malé liščí holčičky, kterým tou dobou nebyl ještě ani týden. „Mohlo jim být asi pět dní. Byly ještě slepé, ale pupík už měly zahojený. Když jsme je přivezli, byly sice podchlazené, ale zvládly to. Rozehřáli jsme je, dali jim první jídlo a od té doby se o ně staráme,“ usmívá se Karafiátová.
Třebíčský deník - Zprávy

Na Rosičku po 144 schodech: pod rozhlednou se pravidelně schází lidé ze tří obcí
Vyhlídkové místo Rosička se nachází na stejnojmenném kopci nad obcí s tímtéž názvem. Pravidelně se pod ním scházívají obyvatelé tří obcí. „Rosičky, Nížkova a Sázavy,“ upřesnila starostka obce Rosička Gabriela Filipi.
Třebíčský deník - Zprávy

Policisté kontrolovali železniční přejezdy na Vysočině. Řidiči je často ignorují
/VIDEO/ Policisté se v pátek zaměřili na železniční přejezdy na Vysočině. Řidiči na nich totiž často nerespektují jasně daná pravidla. „Důvodem kontrol jsou kromě jiného také dva nedávné incidenty, které se staly na Třebíčsku. Řidiči nákladní jízdní soupravy vjeli na chráněný železniční přejezd v momentě, kdy bylo v činnosti světelné i zvukové výstražné zařízení a sklápěly se závory,“ vysvětlila policejní mluvčí Dana Čírtková.
Třebíčský deník - Zprávy

Auto vjelo sanitce do cesty: zraněný je i pacient, kterého vezla k transplantaci
V sobotu ráno vezla posádka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina pacienta do pražského IKEMu, kde má podstoupit transplantaci srdce. Jejich cesta ale skončila v Úvalech u Prahy, kde vjel řidič osobáku sanitce do cesty, a ta následně narazila ještě do protijedoucího auta. Při nehodě se zranilo celkem pět lidí.
Třebíčský deník - Zprávy

Situace v Libyi: nemohou identifikovat ostatky uneseného kuchaře ze Žďárska
Velmi napjatá a nestabilní bezpečnostní situace v Libyi nedovoluje českým úřadům přímo na místě provést genetickou analýzu ostatků nalezených v hromadném hrobu nedaleko libyjského města Darná. Podle informací rakouských medií by mělo jít o ostatky pohřešovaných lidí z různých zemí, které v roce 2015 unesli teroristé z organizace Islámský stát (IS).
Třebíčský deník - Zprávy

Duben býval na Novoměstsku mrazivý. U Zvole zmrzla žebračka, u Nové Vsi nádeník
Vyšší polohy Novoměstska zasypal sníh. Sněhová pokrývka ve výškách nad šest set metrů nad mořem dosahuje už téměř dvaceti centimetrů. „V úterý napadalo sedm centimetrů sněhu. A sníh přibýval i další dny,“ informoval František Fajmon ze Studnic.
Třebíčský deník - Zprávy

Klip pivovaru Bernard trhá rekordy. Jiřího Mádla napadl námět na benzínce
Svět se zbláznil, držme se. Tato věta se objevuje na konci nového reklamního spotu humpoleckého pivovaru Bernard, který natočil herec a režisér Jiří Mádl. Jak se zdá, tvůrcům se podařilo udeřit hřebíček na hlavičku, protože trhá rekordy ve sledovanosti a u lidí sklízí velký úspěch.
Třebíčský deník - Zprávy

Humpolec: do 8. května uzavřeli dálniční sjezd na Prahu
Řidiči, kteří se vydají na dálnici D1, teď musí počítat s komplikacemi. U Humpolce totiž silničáři kvůli modernizaci této dopravní tepny uzavřeli dálniční sjezd na Prahu. Uzavírka potrvá až do 8. května.
Třebíčský deník - Zprávy

Druhá největší pouť v republice bude. Kolotoče přijedou do Žďáru v září
Žďárská pouť, která je po Matějské druhá největší v republice, se letos uskuteční. Radnice ve Žďáře nad Sázavou už sdělila přesný termín jejího konání. „Atrakce začnou najíždět 30. srpna. Hlavní pouť bude v sobotu a v neděli 4. a 5. září,“ avizovala místostarostka Žďáru nad Sázavou Ludmila Řezníčková.
Třebíčský deník - Zprávy

Rodičům vadilo testování: téměř celá třída jihlavských třeťáků zůstala doma
Přestože už mohli být ve škole, zůstala téměř celá třída třeťáků z Jihlavy doma. Děti se i nadále učí na dálku. Rozhodli tak rodiče. Kvůli testování na covid.
Třebíčský deník - Zprávy

Předjíždění cyklistů: rozestup metr a půl? Buzerace, reagují někteří na nařízení
Absolutně to nechápu. Přijde mi to jako další zbytečná buzerace na řidiče. Tak reagoval Marek David z Jihlavy na úpravu zákona, kterou schválili poslanci a podle níž musí řidiči od cyklistů při předjíždění dodržovat odstup nejméně metr a půl. A není sám, novinky se obávají i další řidiči z Vysočiny, kde jsou silnice mnohdy úzké a takový odstup si na nich lze udržet jen stěží.
Třebíčský deník - Zprávy

VIDEO: Dopravní omezení skončí. V Třebíči dokončují opravy průtahu
Dopravní omezení dlouhé téměř osm set metrů konečně skončí. Řeč je o rekonstrukci povrchu na Sucheniově a Pražské ulici v Třebíči. Právě tyto ulice jsou součástí průtahu města a patří mezi ty nejvytíženější.
Třebíčský deník - Zprávy

Očkování nejen proti covidu, ale i klíšťatům: velký zájem na Vysočině o vakcíny
V jedenácti letech jsem prodělala lymskou boreliózu, kterou na mě přeneslo klíště. Ostatně i to je jedním z důvodů, proč se nechávám očkovat proti klíšťové encefalitidě. Klíště na člověka něco přenese raz dva a po mně bohužel dost jdou, svěřila se Jana Machová z Veselé na Pelhřimovsku. A není jediná. Ordinace praktických lékařů a očkovací centra se teď plní zájemci o vakcínu proti zmíněnému infekčnímu virovému onemocnění.
Třebíčský deník - Zprávy

Hřiště v Hrotovicích bude hotové letos, o společenském domu rozhodne dotace
/FOTO, VIZUALIZACE/ Pokud se podaří získat potřebnou dotaci na obnovu brownfieldů, mohl by nový společenský dům být hotový v roce 2023, sdělila starostka Hrotovic Hana Škodová. V areálu bývalé sokolovny mezitím pokračuje stavební ruch na novém hřišti, které využije jak základní škola, tak i veřejnost.
Třebíčský deník - Zprávy

Boj lidí o stoletou lípu ve Žďáře: o její budoucnosti rozhodne dendrolog
/VIDEO, FOTO/ Lípa malolistá na žďárském Libušíně má jít k zemi. Podle městského arboristy je ve špatném zdravotním stavu. To se ale nelíbí místním obyvatelům. „Lípa na Libušíně má nejméně sto let. A my jsme minulý pátek dostali do schránek letáček, že se bude v pondělí kácet. To jsme nemohli skousnout,“ nechal se slyšet žďárský patriot Stanislav Kopal.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Biskoupky

Biskoupky 40, 664 91
telefon: 546 435 041, 724 185 911
email: obec@biskoupky.cz
podatelna: podatelna@biskoupky.cz
datová schránka: c96asze

Úřední hodiny:
Po 17:00-19:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
ĆEZ JE Dukovany-pozvánka ..
ÚZSVM - nedostatečně iden..
HLÁŠENÍ 09.04.2021..
SVaK - oznámení o zveřejn..
Záměr č. 2 2021..
Smuteční oznámení Pecha..
Smuteční oznámení Špiříko..
HLÁŠENÍ 01.03.2021..
Obecně závazná vyhláška 1..
JMK- strategie očkování..
JE Dukovany - generační o..
Mimořádné opatření nošení..
Smuteční oznámení..
Pozvánka na veřejné zased..
Obec-přehled příjmů a výd..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
ĆEZ JE Dukovany-pozvánka ..
Smuteční oznámení Pecha..
Smuteční oznámení Špiříko..
JMK- strategie očkování..
JE Dukovany - generační o..
Mimořádné opatření nošení..
Smuteční oznámení..
Obec-přehled příjmů a výd..
Mikroregion - nabídka prá..
JMK-Plošné očkování pro s..
FÚ - informace a pomoc - ..
MěÚ Oslavany - oznámení o..
FÚ - provoz finančního úř..
Mikroregion - akce v pros..
Advent 2020...
obr HLÁŠENÍ (NEJNOVĚJŠÍ):
HLÁŠENÍ 09.04.2021..
HLÁŠENÍ 01.03.2021..
HLÁŠENÍ 18.01.2021..
HLÁŠENÍ 14.12.2020..
HLÁŠENÍ 30.11.2020..
HLÁŠENÍ 09.11.2020..
HLÁŠENÍ 26.10.2020..
HLÁŠENÍ 19.10.2020..
HLÁŠENÍ 25.09.2020..
HLÁŠENÍ 24.09.2020..
HLÁŠENÍ 21.09.2020..
HLÁŠENÍ 14.09.2020..
HLÁŠENÍ 07.09.2020..
HLÁŠENÍ 24.08.2020..
HLÁŠENÍ 10.08.2020..
obr ANKETA:
Jaké místo v obci se vám líbí nejvíce?

Biskoupské kopce
Počet hlasů: 3784
Údolí řeky Jihlavy
Počet hlasů: 2696
Čarodějnický dvůr
Počet hlasů: 4516
Škola V. Nezvala
Počet hlasů: 2729
Zřícenina hradu Templštýn
Počet hlasů: 2719

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Dětský den Nová Ves
obr V sobotu 1.6.2013 pořádá Nová Ves v 10:00 hod. dětský den. Bude zde skákací hrad, soutěže, zemědělská technika, koňský povoz, jízda na traktoru a další atrakce. Pořadatelé srdečně zvou...
obr Odkazy
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Obec Senorady
Město Oslavany
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

obr ODKAZY

cez

cez

obr GIS BISKOUPKY

gis

©2008-2021 Obec Biskoupky. Publikační systém a webdesign ©2008-2021 Miroslav Patočka