Obec Biskoupky
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky Formuláře
Doporučujeme: Stěhováni OÚ Historie Krajinné prvky Pojihlaví Rezervace Život V.N. Dílo V.N. Král a vosa
Ostatní: GIS RSS kanál WAP verze e-Rádce REGiONY Srážky Mapa webu Nezval SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Volby
Projekty
Ostatní
obr PLÁNY
Územní plán
Povodňový plán
Kanalizace
Vodovod
Plyn
Pasporty
obr OKOLÍ
Řeka Jihlava
Templštýn
Rezervace
Fotografie
obr V.NEZVAL
Život
Dílo
Ostatní
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Kronika
Arch. fota
obr KNIHOVNA
Informace
Nové knihy
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
obr AKCE
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr AKTUALITY
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr HLÁŠENÍ
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Vysočina
Diecéze

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady

Radnice rozdělí dva miliony korun žadatelům o granty
Třebíč – Třebíčská radnice vyhlásila grantovou podporu pro letošní rok. Rozdělovat se budou dva miliony korun korun v celkem šesti programech – kultura, zájmové aktivity, prevence kriminality a drogové problematiky, ekologie, rodina a zdraví a cestovní ruch. Podpora je určena pro projekty nekomerčního charakteru.
Třebíčský deník - Zprávy

Turistické vizitky jsou hitem. Třebíč má nyní novou
Třebíč – Hitem se stávají turistické vizitky. Jsou nyní oblíbenější, než dřevěné turistické známky. Turisté dávají vizitkám přednost, protože nejsou tak objemné, známku si jednoduše nalepí do cestovatelského deníčku. Vizitky jsou navíc cenově dostupnější.
Třebíčský deník - Zprávy

Ornitologové doufají, že lidé kvůli ptačí chřipce nepropadnou panice
Nad chovy drůbeže ve Štěpánově nad Svratkou stále visí Damoklův meč. A v určitém ohrožení se mohou podle mínění ornitologů octnout i volně žijící ptáci. Pokud lidé začnou panikařit, mohou svůj hněv zaměřit právě na ně. „Některá z případných opatření by mohla ohrozit zvláště chráněné druhy ptactva. Pro nás je Svratecká hornatina velmi cenným územím, kdyby panika měla volně žijící ptáky nějakým způsobem ohrozit, byla by to pohroma,“ poznamenal ornitolog Jaromír Čejka.
Třebíčský deník - Zprávy

Další vzorky byly negativní, plošné vybíjení drůbeže se nekoná
Štěpánov nad Svratkou – Přestože byly informace o výsledcích vzorků z dalších chovů drůbeže ve Štěpánově nad Svratkou avizovány až na středu, již v pondělí večer se vedení městyse dozvědělo, že tam ptačí chřipka prokázána nebyla. „Včera večer mi bylo oznámeno, že výsledky testů sousedních chovů už byly dokončeny a jsou naštěstí negativní. Kdyby tomu bylo naopak, museli bychom ve čtvrtek přistoupit k vybíjení,“ potvrdila v úterý ráno starostka Štěpánova nad Svratkou Šárka Kunčíková.
Třebíčský deník - Zprávy

Další mrtvý na silnicích Vysočiny. Havárie je u Příštpa na Třebíčsku
Další mrtvý člověk na silnicích Vysočiny. K tragické dopravní nehodě došlo v úterý 21. ledna mezi sedmou a osmou hodinou ranní mezi Příštpem a Rozkoší. „Řidič osobního auta utrpěl mnohačetná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ uvedl mluvčí krajské záchranky v Jihlavě Petr Janáček.
Třebíčský deník - Zprávy

U Budišova se srazilo auto s vlakem
/AKTUALIZUJEME/ Ke srážce vlaku a osobního auta došlo v úterý 21. ledna brzy ráno u Budišova. Provoz na trati byl na dvě hodiny zastaven, vlaky suplovaly náhradní autobusy. „V péči zdravotníků skončila řidička osobního auta. Nikdo z cestujících ve vlaku nebyl zraněn. Tou dobou tam bylo celkem šest lidí – tři pasažéři, dva drážní zaměstnanci a vlakvedoucí,“ uvedla mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.
Třebíčský deník - Zprávy

Zpoždění či přecpaná souprava. Cesta vlakem je chvílemi utrpení
Cestování vlakem. To je téma hovorů číslo jedna na Náměšťsku, které leží na trati 240 Jihlava – Brno. Po prosincové změně jízdních řádů je skoro všechno jinak. A cestující mají řadu výhrad, i když vzrostl počet spojů a přibyly spěšné vlaky.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Miloslav Sláma fotil Sněžku z Křemešníku i z Pasecké skály
Miloslav Sláma ze Žďáru nad Sázavou si při svých toulkách po Vysočině dokáže všimnout i toho, co jiným často zůstává skryto. „Mým cílem je zažít si krásné výhledy. Mám rád místa, která poskytují pěkný výhled. Nemusí být nutně daleký, stačí jen pohled na krásnou krajinu. Zažil jsem spoustu dalekých výhledů, viděl jsem třeba ze Šumavy Alpy, ale nejzajímavější zážitek byl pro mě pohled z Křemešníku na Sněžku,“ říká Miloslav Sláma.
Třebíčský deník - Zprávy

V závodech poráží i muže, vítejte ve světě tvrdých hasiček
Na první pohled jde o obyčejné mladé dívky. Pak ale obléknou hasičský zásahový oblek s helmou a dýchacím přístrojem a jdou bojovat na dráhu. Řeč je o Pavlíně Havlenové a Kateřině Vodičkové, které pravidelně závodí v soutěžích TFA (Nejtvrdší hasič přežije) A FCC (Vyzýváme hasiče do boje).
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: O úplné likvidaci chovů drůbeže ve Štěpánově rozhodnou ve středu
K plošné likvidaci drůbeže ve Štěpánově nad Svratkou a nejbližším okolí zatím nedojde. Čeká se na výsledky testů, ty budou známy ve středu. Ovšem v případě, že budou výsledky pozitivní, nastane katastrofický scénář. „Museli by se utratit všichni domácí ptáci v oblasti Štěpánova,“ potvrdil zástupce státní veterinární správy Milan Novák.
Třebíčský deník - Zprávy

Nepanikařím, říká na ptačí chřipku chovatel z Pohledi
„Z ptačí chřipky strach nemám, myslím, že je to hlavně nafouknutá bublina a touha po senzacích,“ říká soukromý zemědělec Jindřich Holub z Pohledi na Havlíčkobrodsku. Jak tvrdí, v Pohledi a okolí se taková nemoc jako ptačí chřipka, nebo další mediálně známé nákazy, nikdy neobjevily a tak je zbytečné panikařit.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Poslední nájemníci jsou pryč. Radnice nechá sociální bytovku zbourat
Demolici domu se sociálními byty chystá třebíčská radnice v Borovině. Konkrétně se to týká Alšovy ulice. Kdo dům zbourá, se nyní soutěží, odhadovaná cena demoličních prací je okolo 1,2 milionu korun. Stavební parcelu o rozloze přibližně 1100 metrů čtverečních pak město prodá v aukci.
Třebíčský deník - Zprávy

Policie obvinila účetní úřadu a školy. Zpronevěřit měla přes milion
Malou obcí Víska na Havlíčkobrodsku už několik měsíců hýbou hospodářské problémy. Ty nakonec vyústily v trestní stíhání tamní účetní Ivety Grundové. Kriminalisté ji podle aktuálního zjištění Deníku obvinili ze zpronevěry statisíců z veřejného rozpočtu obce.
Třebíčský deník - Zprávy

Žena přišla o řidičský průkaz v Husově ulici
O řidičský průkaz přišla třiatřicetiletá žena, kterou hlídka zastavila v ulici Husova v Náměšti nad Oslavou. Žena nadýchala 1,55 promile.
Třebíčský deník - Zprávy

Tragická nehoda uzavřela silnici mezi Jihlavou a Brodem
Ke srážce nákladního vozu s osobním došlo o čtvrt na devět ráno na silnici 38 u Stříteže u Jihlavy. „Zemřela při ní jedna osoba,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová.
Třebíčský deník - Zprávy

Ukázka tance nebo zpěvu. Korunky Mini Miss ČR převzalo šest nadaných dívek
V kulturním domě v Okříškách se v neděli konalo finále soutěže Mini Miss ČR. „Do soutěže se přihlásilo 160 dívek, do finále se jich dostalo 18,“ řekla Jaroslava Prokešová z pořádající agentury Victoria Agency.
Třebíčský deník - Zprávy

Jako eskymáci. Bezdomovci pod vlivem alkoholu nebo se psem se vyspí v iglú
Lidé bez domova nyní mohou v Jihlavě využít novinku. Najdou ji na zahradě Střediska křesťanské pomoci (SKP), kde funguje také sezonní noclehárna. Před umrznutím je ochrání šest speciálních iglú. „Jsou alternativou k zimní noclehárně. Mohou je totiž využívat ti, které pracovníci běžně do nocleháren nepustí například proto, že mají psa, nebo požili alkohol,” vysvětluje David Chlupáček, ředitel střediska.
Třebíčský deník - Zprávy

Chotěboř: město krásek. Splnila jsem si sen, říká nová MISS Motorsport Dostálová
Novou MISS Motorsport je čtyřiadvacetiletá Nikola Dostálová z Chotěboře. Město v severovýchodní části Havlíčkobrodska by se tak s trochou nadsázky dalo nazývat missím městem, protože korunkou krásy se pyšní i několik dalších rodaček.
Třebíčský deník - Zprávy

V ohnisku nákazy ptačí chřipky vybili dva chovy. A sčítali další drůbež
Byla sobota ráno, když inspektoři veterinární správy zaklepali u Marcely Nedomové ve Štěpánově nad Svratkou na dveře. Navštívili ji v posledních čtyřech dnech už podruhé. Poprvé do městyse na hranicích Vysočiny a jižní Moravy přijeli v pátek, aby si odvezli pět uhynulých slepic a kohouta, které skolil smrtící virus ptačí chřipky typu H5N8. O den později dorazili veterináři v bílých kombinézách s respirátory.
Třebíčský deník - Zprávy

Přes 43 tisíc řidičů na Vysočině čeká výměna dokladů. Nejste náhodou mezi nimi?
Na Nový rok mělo prošlý řidičský průkaz 4056 osob na Vysočině, za rok jich může být téměř jedenáctkrát více.
Třebíčský deník - Zprávy

Šéfka pokračuje. Oborná dál povede hnutí ANO 2011 na Vysočině
Členové hnutí ANO 2011 na Vysočině volili nové krajské vedení. Důvěru dostala dosavadní krajská předsedkyně a poslankyně Monika Oborná. Prvním místopředsedou byl zvolený Josef Kott z Pelhřimovska. Místopředsedové jsou Radek Zlesák ze Žďáru nad Sázavou, Jiří Pokorný z Jihlavy a Jaroslav Munia z Chotěboře.
Třebíčský deník - Zprávy

Policejní linka na Vysočině? 128 telefonátů denně. Třeba i o krádeži kartáčků
Již třináct let je v provozu integrované operační středisko v Kraji Vysočina. Nasazování policistů a prostředků do boje se zločinem koordinuje sedm dní v týdnu, čtyřiadvacet hodin denně. Loni v říjnu například řešilo krádež osmi desítek balení volně vystavených zubních kartáčků, ke které došlo v Jihlavě.
Třebíčský deník - Zprávy

Co s unikátním obřím bazénem na Polance? Ukáže studie a určí lidé
Letní koupaliště Polanka v Třebíči sice leží v unikátním místě bývalých říčních lázní, navíc v krásném prostředí lesoparku. Ale na přitažlivosti mu ubírá fakt, že je zastaralé. Lidé dlouhodobě volají po jeho revitalizaci. „Letos bychom rádi nechali zpracovat studii budoucího využití Polanky v několika variantách,“ uvedl třebíčský starosta Pavel Pacal.
Třebíčský deník - Zprávy

Kurník spálíme, postavíme nový, říká majitelka chovu, kde objevili ptačí chřipku
/VIDEO, REPORTÁŽ/ Už ve středu večer uhynuli Marcele Nedomové ze Štěpánova nad Svratkou na Žďársku kohout a slepice. Našla je ve čtvrtek ráno a hned volala na jihlavskou krajskou veterinární správu. Inspektoři si uhynulé kusy odvezli. A během dne našla chovatelka další čtyři mrtvé slepice. V té chvíli už tušila, že je zle.
Třebíčský deník - Zprávy

Vytápění Brna teplem z dukovanské jaderné elektrárny? Plány opět ožívají
Letitý a dříve zatracovaný projekt na vytápění Brna teplovodem z dukovanské elektrárny je opět na scéně. Oprášilo jej sdružení Energetické Třebíčsko, které dlouhodobě prosazuje výstavbu nových jaderných bloků v Dukovanech.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Biskoupky

Biskoupky 40, 664 91
telefon: 546 435 041, 724 185 911
email: obec@biskoupky.cz
podatelna: podatelna@biskoupky.cz
datová schránka: c96asze

Úřední hodiny:
Po 17:00-19:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
Obec Senorady - ples..
HLÁŠENÍ 14.01.2020..
Znalecký posudek - oceňov..
Mikroregion - plesová a m..
Mikroregion - pozvánka na..
Obec - schválený rozpočet..
Jaderná elektrárna- speci..
SVČ - akce leden 2020..
Mikroregion -akce leden 2..
Mikroregion - oznámení o ..
Mikroregion-Oznámení o zv..
Rybářský ples..
Myslivecký ples..
HLÁŠENÍ 06.01.2020..
HLÁŠENÍ 23.12.2019..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
Obec Senorady - ples..
Mikroregion - plesová a m..
Mikroregion - pozvánka na..
Jaderná elektrárna- speci..
SVČ - akce leden 2020..
Mikroregion -akce leden 2..
Rybářský ples..
Myslivecký ples..
JE Dukovany - informace..
Poděkování JMK..
JE Dukovany - informace...
SVČ - akce na červen 2019..
Akce SVČ Ivančioce - květ..
Mikroregion - zpravodaj..
SVČ Ivančice - akce duben..
obr HLÁŠENÍ (NEJNOVĚJŠÍ):
HLÁŠENÍ 14.01.2020..
HLÁŠENÍ 06.01.2020..
HLÁŠENÍ 23.12.2019..
HLÁŠENÍ 16.12.2019..
HLÁŠENÍ 04.12.2019..
HLÁŠENÍ 29.11.2019..
HLÁŠENÍ 20.11.2019..
HLÁŠENÍ 06.11.2019..
HLÁŠENÍ 01.11.2019..
HLÁŠENÍ 31.10.2019..
HLÁŠENÍ 21.10.2019..
HLÁŠENÍ 14.10.2019..
HLÁŠENÍ 07.10.2019..
HLÁŠENÍ 02.10.2019..
HLÁŠENÍ 30.09.2019..
obr ANKETA:
Jaké místo v obci se vám líbí nejvíce?

Biskoupské kopce
Počet hlasů: 2542
Údolí řeky Jihlavy
Počet hlasů: 1641
Čarodějnický dvůr
Počet hlasů: 3560
Škola V. Nezvala
Počet hlasů: 1616
Zřícenina hradu Templštýn
Počet hlasů: 1569

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Dětský den Nová Ves
obr V sobotu 1.6.2013 pořádá Nová Ves v 10:00 hod. dětský den. Bude zde skákací hrad, soutěže, zemědělská technika, koňský povoz, jízda na traktoru a další atrakce. Pořadatelé srdečně zvou...
obr Odkazy
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Obec Senorady
Město Oslavany
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

obr ODKAZY

cez

cez

obr GIS BISKOUPKY

gis

©2008-2020 Obec Biskoupky. Publikační systém a webdesign ©2008-2020 Miroslav Patočka